Katalog produktů

Křehký nízkokalorický snack ve tvaru žraloka nebo slona
- piškot
- uzené s česnekem
- ovoce

Plněný snack ve tvaru polštářku nebo tyčinky
- karamel
- sýr

Extrudovaný snack vhodný svým tvarem pro velká zvířata
- original
- MIX
- original, tomato, alfalfa

Novinky e-mailem

Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Zdravé mlsání & krmení

JAKÉ PAMLSKY DOPŘÁVÁTE SVÉMU PSOVI?

Přeslazené vysokokalorické klasické piškoty, bonbony, buchty, nasolené kořeněné snacky nebo dokonce čokoládu, obsahující pro psa jedovaté látky?ŠPATNĚ!

Představa, že nejlepší, čím můžeme nakrmit psa, je pořádný kus hovězího masa, je pouze dosti rozšířený omyl. Maso sice poskytne organismu psa bílkoviny, ale scházejí v něm ostatní, životně důležité živiny: vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Doby, kdy se potrava pro psa vařila celé hodiny na sporáku, už jsou pryč. Moderní granulovaná krmiva nám tak v uspěchané době umožňují využít společný čas k tomu, proč si většina z nás psa pořídila. Určitě to nebylo proto, abychom mu vařili.?

Psi velkých plemen (do 45 kg váhy v dospělosti) jako dobrman, aljašský malamut, ně-mecký ovčák nebo labradorský retrívr dospívají ve věku 12 – 18 měsíců. Psi obřích plemen, jako je doga, brazilská fila, kavkazský pastevecký pes dospívají až ve věku 15 – 24 měsíců. V době růstu se mnoho majitelů v dobré vůli dopouští fatální chyby: nadměrně zvyšují podíl bílkovin a příjem energie, zpravidla přidáním masa. Jsou přesvědčeni, že čím více ži-vin, tím bude pes v dospělosti větší a mohutnější. Stěží potom chápou, proč se je-jich „dobře živený“ pes do-stává do závažných růstových potíží: příliš rychlý vývin svalstva předběhl vývin kostry. Výsledkem je namísto impozantního zjevu nešťastník s prošláplým zápěstím, omezenou hybností, prověšeným hřbetem a s výtoky z očí.

Napodobovat zkušenější jedince je vrozená vlastnost každého mláděte. Pro vašeho pejska jste tím nejzkušenějším jedincem a vzorem vy. Vaše štěně tedy bude mít tendenci napodobovat to, co děláte. Naučíte ho tak spoustu dobrých věcí, ale naopak může převzít a osvojit si každý ze zlozvyků jednotlivých členů rodiny. Zvláště ty stravovací. Zatím-co mu na jedné straně dáváte drahou, vyváženou a kompletní potravu, ničíte její efekt nevhodnými pamlsky. Dostává-li při každé příležitosti od babičky dětské piškoty, od táty uzené a od dětí čokoládu, může z něho vyrůst malý rodinný tyran, který bude záhy častým návštěvníkem v ordinaci veterináře. Řešení je snadné. Mějte vždy a všude po ruce vhodný pamlsek, který neuškodí zdraví a nenaruší draze zaplacenou nutriční rovnováhu, o kterou se snažíte pomocí kvalitních krmiv.

S důsledky chyb ve výživě, kterých se dopustíte v ob-dobí růstu psa, se budete potýkat po celý jeho život. Některé už nepůjdou napravit nikdy. Nedostatečná a nevhodná výživa štěněte prokazatelně vede ke snížení kvality a délky života. Zbytečně si tak zkrátíte čas společného soužití. Jednoduše: co do psa nedostanete v mládí, později už nedoženete.

O tom, jaké bude po zdravotní a kondiční stránce stáří psa a jakého věku se dožije, rozhodujeme po celý jeho život. Především způsobem jeho výživy. Vždy by měla být všestranně v souladu s jeho nároky a potřebami. I ten nejvýkonnější pes začne v určité fázi svého života zákonitě a přirozeně ztrácet svoji energii. Jeho svaly začnou pozbývat pružnosti, klouby ohebnosti a pevnosti. To je přirozené. Čas vyměřený našemu plnohodnotnému soužití můžeme ale efektivně prodloužit. Nebo jej učinit lepším a intenzivnějším. Důkazem může být to, že stejně, jako se prodlužuje život lidský, žijí s námi déle i naši čtyřnozí kamarádi. Zřejmé je to v zemích, kde již několik generací psů bylo krmeno profesionálně připravovanými krmivy.

Speciální kanadská krmiva řady K-9 a NUTRAM pro starší a méně aktivní psy prodlouží plnohodnotný život i vašemu psu.

Rozumný poměr mezi hodnotou a cenou krmiva musí být samozřejmostí. U laciných krmiv se často počítá s tím, že majitel psovi dodá chybějící složky jinou cestou (vitamínové a minerální doplňky, kvalitní bílkoviny z masa). Při dlouhodobém podávání nekompletních krmiv hrozí tzv. kvalitativní podvýživa. K zaručeně kompletnímu krmivu, jako je například NUTRAM a K-9, potřebuje pes už jen vodu.

Člověk, který má svého psa opravdu rád, se snaží, aby jeho čtyřnohý kamarád s ním pobyl na světě vesele, zdravě a dlouho. Dává v krmivech přednost kvalitě. Za svůj výběr je v důsledku odměněn tím, že nemusí už nic přikupovat a přidávat, že u veterináře se zastaví jen jednou ročně na očkování. Najde také přímý ekonomický dopad: kvalitního vysoce stravitelného krmiva pes spotřebuje mnohem méně.

PAMLSEK

I tak zdánlivě jednoduchá věc jako naučit psa mlsat má svá úskalí. Pes nerozliší, co pro něj je a není dobré. Tento výběr je na nás. Prvním krokem je vyloučení nevhodných pamlsků a jejich nahrazení tím, který je pro psa i naše záměry žádoucí. Pes rychle pochopí, že se s ním nedělíme o všechno. Ale to, o co se s ním rozdělíme, bude pro něj o to zajímavější a trvale žádoucí.

Na rozdíl od kočky, která má v krmení ráda změny, pes je tvor konzervativní. Nejraději má ve stejnou hodinu stejnou potravu ze stejné misky. Svojí. To platí i o pamlscích. Nemůžete očekávat, že nové krmivo nebo pamlsek si vždy oblíbí okamžitě. Pokud mu dáte příležitost zvyknout si na něj, začne ho sám vyžadovat a oblíbí si ho na dlouhou dobu. Zatímco štěně dychtivě přijme každé sousto z toho, co chutná i vám, dospělého psa na novinky musíme přivykat. Nejjednodušší cesta? Ochutnejte nový pamlsek jako první.

Pamlsky nové generace CANDIE´S nejsou jenom pochoutkou, ale zároveň ideální pomůckou k výchově a motivací při výcviku. Díky složení je lze používat dlouhodobě a v neomezeném množství. Lehké a voňavé kandisky můžete mít s sebou kdykoliv a kdekoliv. Pes se tak naučí, že vy jste ten prima člověk s odměnou v kapse. Když začne trvale toužit po kandiskách, na základě metody povel-akce-odměna zvládne cokoliv.

Už základní cvik výchovy a pozdějšího výcviku - přivolání - probíhá na principu odměny za výkon. I starého psa novým kouskům naučíte rychleji, když zašustíte sáčkem CANDIE´S, nebo dokonce kandisku hlasitě přelomíte. Aby se naučená dovednost upevnila, musí mít psí žák příležitost k získání opakované zkušenosti.